Wymagany jest Flash Player 8 lub nowszy.
Zainstaluj najnowszą wersję.
Jesteś tutaj: Strona główna » Nasze produkty » Potencjał techniczny » Mieszkaniowe węzły cieplne - logotermy

Mieszkaniowe węzły cieplne - logotermy

Czynnik grzewczy przygotowywany jest w jednofunkcyjnym węźle cieplnym a następnie rozprowadzany jest do poszczególnych pionów grzewczych zasilających mieszkania. Każdy lokal (mieszkanie) wyposażony jest w jeden mieszkaniowy węzeł cieplny tzw. logotermę.

W logotermie woda grzewcza kierowana jest bądź bezpośrednio do instalacji centralnego ogrzewania danego lokalu (mieszkania) w celu utrzymania wymaganej i zaprogramowanej na indywidualnym programatorze przez odbiorcę temperatury powietrza, bądź jest kierowana na wymiennik płytowy do przygotowania ciepłej wody.

Dzięki  takiemu  rozwiązaniu każdy  odbiorca ciepła z danego lokalu sam decyduje o tym kiedy  i  jak chce  ogrzewać  swoje  mieszkanie  bo sam może wpływać  na

komfort cieplny niezależnie od pory roku i to w cyklu dobowym lub tygodniowym.

Dodatkowo takie rozwiązanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w budynku pozwala na indywidualne opomiarowanie poboru ciepła poprzez zabudowę w logotermie liczników ciepła.

Każdy z najemców płaci za zużyte tylko przez siebie ciepło.

W Zabrzu budynki z tego typu instalacjami i węzłami cieplnymi znajdują się na osiedlach: Jodłowa i Janika, oraz przy ul. Opolskiej, łącznie 614 mieszkań. Jest to system najczęściej wybierany przez deweloperów w nowobudowanych budynkach.